Ráj veteránů - inzerce veteránů
Reklama:    Nová auta - Carismo.cz     |     Grily Campingaz     |     Army shop     |     Sportovní vozy     |     Ráj veteránů     |     Vaše reklama zde?

 

 

 

( Váš banner zde? )

logo

Proč se vyplatí přemýšlet o havarijním pojištění

Vyhledávání
Značka:
Model:
Karoserie:
Rok výroby:   
Výkon [kW]:   
Cena od: do:
Text:
Palivo:
Převodovka:
Pohon kol:
Najeto do:
Kraj:

(Více) (Méně)        

Hlavní menu
+ vložit auto +
Ráj aut
novinky v nabídce
katalog prodejců
rady při koupi
podpořte nás
napište nám
Přihlášení do systému
Login:
Heslo:


( zapomenuté heslo? )

+ registrace +


Partneři
Sportovní vozy - inzerce sportovních aut Ráj veteránů - inzerce veteránůužitečné odkazy
vážné nehody
zábavné hry
software pro prodejce
statistika webu

Právě jste si koupili auto a hledáte povinné ručení srovnání? Stačí si vše srovnat u Porovnej24.cz

Potřebujete porovnat havarijní pojištění? Využijte náš nástroj.

Porovnat mužete také povinné ručení snadno a rychle online.

Nejlevnější povinné ručení od Uspory.cz.

Povinné ručení online


( Vaše reklama zde? )


Články
Autokamera je vhodná pro nadšené cestovatele i řidiče z povolání
Jak na údržbu motoru auta: Kontrolujte provozní kapaliny i autobaterii
Zapůjčení auta v Praze či v Brně
další články
Doporučujeme prodejce

JS Autocentrum s.r.o.

MOTOR HOLDING a. s.

VIP CAR s.r.o.


K čemu přesně je havarijní pojištění? A čím se liší od povinného ručení? Nejsou to vyhozené peníze, když nebourám? Takové otázky si pokládá řada řidičů a řidiček, proto se na ně pokusíme srozumitelně odpovědět. Poradíme také, jak lze při jeho sjednávání ušetřit nejen práci, ale i peníze.

 

Tipli

 

V prvé řadě, havarijním pojištěním peníze z okna určitě nevyhazujete. Tedy pokud máte pojištění správně nastavené. K tomu ale později. Nejdříve vysvětleme, čím se toto pojištění liší od povinného ručení.

 

Povinné ručení

 

Oficiálně se jmenuje „Pojištění odpovědnosti z provozu vozidla“, což vypovídá dost o tom, k čemu je. Většina lidí to tak nějak tuší, ale pro jistotu to objasníme na příkladu: Když autem někomu způsobíte škodu, nebudete ji muset zaplatit z vlastní kapsy, ale finanční náhrada bude uhrazena z vaší pojistky (zaplatí ji pojišťovna).

 

Způsobená škoda přitom může být dvojího druhu: škoda na majetku, nejčastěji nabourané auto, ale také třeba lampa, do které omylem nacouváte, a újma na zdraví, kterou se rozumí zranění včetně následků. V obou případech zaplatí kompenzaci škod pojišťovna. Efektivně tak chrání povinné ručení třetí osoby před tím, že nebudete mít peníze na zaplacení škod.

 

Havarijní pojištění

 

Na rozdíl od povinného ručení je havarijní pojištění doplňkové a zcela dobrovolné. Rozhodně se ale vyplatí o něm přemýšlet. Nechrání totiž jen při haváriích.

 

Autonehody jsou ale to, co mu dalo jméno. Přijde na něj v prvé řadě, když způsobíte škodu sami sobě, nebo když způsobí škodu něco / někdo vám. Když si nabouráte nebo jinak poškodíte auto, uhradí právě tuto škodu na vašem majetku havarijní pojištění. Tím ale jeho využití nekončí.

 

Havarijní pojištění

 

Doplňkové pojištění auta

 

Při sjednání havarijního pojištění si totiž můžete zvolit rozličná připojištění, a rozšířit tak situace, kdy vás bude chránit. Tato „vylepšení“ z něj dělají mnohem všestrannější službu, než je povinné ručení. Nejčastěji lze přidat ochranu před vandalismem, poškozením způsobeným zvířaty či živly a při odcizení. Služby se ale liší podle pojišťovny.

 

Díky tomu, že si sami volíte, co chcete pojistit, je havarijní pojištění velmi variabilní. Promítne se to především do ceny, protože nemusíte platit za to, co nevyužijete. Preferujete-li naopak klid, dopřejte svému vozu širokou pojistnou ochranu a sobě fakt, že nebudete s placením škody odkázáni sami na sebe.

 

Více než připojištění

 

Široké asistenční služby a skutečnost, že není potřeba znát viníka, patří mezi další výhody havarijního pojištění. Když vám tak někdo odře auto na parkovišti a rozhodne se ujet, o peníze nepřijdete. A na pojišťovnu se můžete obrátit i v případě, že načerpáte špatné palivo, potřebujete vyměnit kolo nebo jste si zabouchli klíčky v autě.

 

Pojištění auta – rychle i levně

 

Nejlepší je využít webový srovnávač pojištění. Ten najdete na Tipli.cz pod záložkou finance. Vyhnete se tak zmatku, který jinak hrozí při porovnávání různých konkurenčních nabídek. Srovnávače navíc umějí automaticky vyhledávat podle parametrů, které zadáte, a pojištění přes ně můžete i rovnou sjednat a tím ušetřit.

 

Na srovnávačích totiž bývají ceny výhodnější, protože pojišťovny mívají s provozovateli webů uzavřené různé smlouvy. A protože vidíte všechny nabídky pěkně vedle sebe, můžete si vybrat tu nejvýhodnější. Další cestou, jak ušetřit, je cashback. Tuto možnost najdete na Tipli také.

 

Pojištění auta

 

V praxi to vypadá tak, že se na Tipli.cz zdarma zaregistrujete a přes tento portál se prokliknete do partnerského obchodu. V tom pak nakoupíte tak, jak jste zvyklí (za nákup se v tomto ohledu považuje i sjednání služeb), a za to dostanete až 33 % útraty zpět. Šetřit tak lze i na nákupu pneu či jiných autodoplňků, oblečení, kosmetiky nebo třeba ubytování.Sdílejte na Facebooku: Sdílejte tento článek

 
Fotogalerie:

Proč se vyplatí přemýšlet o havarijním pojištěníProč se vyplatí přemýšlet o havarijním pojištěníProč se vyplatí přemýšlet o havarijním pojištění

 


  Vaše komentáře k tomuto článku: 
Zpět na seznam článků 

© 2010-2020   Ráj aut   |   kontakty   |   nápověda   |   nabídka reklamy   |  

Hledáte nejlevnější autopůjčovnu? Auto Vám půjčí krátkodobě i dlouhodobě autopůjčovna taggart.cz Praha za nejlepší ceny v ČR!Proč se vyplatí přemýšlet o havarijním pojištění - Ráj aut | Prodej, bazar


Pozor Používáním tohoto webu vyjadřujete souhlas s využitím souborů cookie a nezbytných osobních údajů pro analýzu, individuální obsah a reklamy. Využíváme reklamní systém společnosti Internet BillBoard, zde naleznete jaké informace se zpracovávají.
Jak společnost Google nakládá s osobními údaji v reklamních službách v rámci nařízení GDPR se dozvíte zde.
Pozor

Skladové vozy v České republice