Ráj veteránů - inzerce veteránů
Reklama:    Auto-moto inzerce     |     Army shop     |     Alu kola levně     |     Sportovní vozy     |     Ráj veteránů     |     Vaše reklama zde?

 

 

 

( Váš banner zde? )

logo

Proč je důležité mít sjednáno povinné ručení

Vyhledávání
Značka:
Model:
Karoserie:
Rok výroby:   
Výkon [kW]:   
Cena od: do:
Text:
Palivo:
Převodovka:
Pohon kol:
Najeto do:
Kraj:

(Více) (Méně)        

Hlavní menu
+ vložit auto +
Ráj aut
novinky v nabídce
katalog prodejců
rady při koupi
vážné nehody
napište nám
Přihlášení do systému
Login:
Heslo:


( zapomenuté heslo? )

+ registrace +


Partneři
Sportovní vozy - inzerce sportovních aut Ráj veteránů - inzerce veteránůužitečné odkazy
zábavné hry
software pro prodejce
statistika webu
podpořte nás

Právě jste si koupili auto a hledáte povinné ručení srovnání? Stačí si vše srovnat u Porovnej24.cz

Potřebujete porovnat havarijní pojištění? Využijte náš nástroj.

Porovnat mužete také povinné ručení snadno a rychle online.

Nejlevnější povinné ručení od Uspory.cz.

Dřevostavby na klíč.

Ekonomické stavby.

Domy na klíč.

Predaj originálnych a repas turbodúchadiel.


( Vaše reklama zde? )


Články
Kde nakoupit kvalitní přezutí a podle čeho se řídit?
Co dělat s poruchou na autě během zimní dovolené v zahraničí
Auto na leasing
další články
Doporučujeme prodejce

JS Autocentrum s.r.o.

MOTOR HOLDING a. s.

VIP CAR s.r.o.


V České republice je registrováno téměř 7 milionů vozů. Povinné ručení je nedílnou součástí provozu vašeho automobilu a má ho sjednáno téměř 6,8 milionů osob. Mít povinné ručení je dáno zákonem o pojištění zodpovědnosti z provozu vozidla. Ještě donedávna osoby, které pojištění neuzavřely, hradily příspěvek do garančního fondu, který byl zrušen novelou zákona o pojištění. Doposud nemá uhrazeno povinné ručení téměř 700 000 žadatelů.

 

Povinné ručení kalkulačka

 

Dopravních nehod řidičů, kteří nemají sjednáno povinné ručení, je z celkového počtu nehod ročně 1% . Možná ušetříte pár set korun měsíčně, nicméně škody způsobené na cizím majetku, zdraví a především na životě druhých osob, které způsobíte provozem svého vozidla, mohou být pro vás likvidační. Pokud někomu způsobíte újmu na zdraví či na životě, může být tato škoda vyčíslena do výše několika milionů korun. Pokud máte sjednáno povinné ručení online, pak jsou veškeré škody hrazeny z vaší pojistné smlouvy. Limit výše pojistného krytí musí být ze zákona nejméně 30 milionů korun, některé pojišťovny nabízí až 200 milionů korun.

 

Každá pojišťovna nabízí jiné limity a podmínky a proto je potřeba mezi sebou jednotlivé nabídky pojišťoven porovnávat. Doporučujeme vybrat si nejlevnější povinné ručení s co nejvyšším pojistným limitem.

 

Jak porovnávat povinné ručení

 

Spočítejte si nejlevnější povinné ručení. Kalkulačka povinného ručení je online, nezávazná a zdarma. Pro porovnání povinného ručení potřebujete znát údaje o vozidle, na které se bude pojištění vztahovat, údaje o vlastníkovi vozu a také bonus za jízdu bez nehod. Všechny tyto údaje vyplníte do jednoduchého online formuláře. Po jeho odeslání porovnáte jednotlivé nabídky, vyberete si nejlevnější povinné ručení vozidel a můžete uzavřít smlouvu. Následně obdržíte emailem zelenou kartu, její originál vám přijde poštou. Sjednat si povinné ručení nikdy nebylo jednodušší.

 

Postup porovnání:

 

 • vyplňte v první části formuláře údaje o vozidel
 • vyplňte údaje o vlastníkovi vozu
 • uveďte váš bonus za jízdu bez nehod
 • formulář odešlete
 • vyčkejte na vygenerování nabídky na míru
 • vybrané povinné ručení si můžete ihned sjednat 
 • do emailu obdržíte zelenou kartu a smlouvy
 • následující den obdržíte kartu i smlouvy i do vaší schránky

 

Povinné ručení je nutné mít i na cestě do zahraničí

 

Nejen na českých silnicích, ale i při cestě do zahraničí je potřeba mít sjednáno povinné ručení, které doložíte zelenou kartou. Tu obdržíte obratem při sjednání smlouvy. V případě, že povinné ručení nemáte, pak se vystavujete vystavení pokuty ve výši 2 500 až 40 000 Kč za to, že ponecháte vozidlo na pozemní komunikaci bez pojištění zodpovědnosti z provozu vozidla a 1 500 až 3 000 Kč, pokud nepředložíte zelenou kartu policii při silniční kontrole.

 

Jaký je rozsah povinného ručení

 

Povinné ručení kryje škody, které způsobíte provozem motorového vozidla třetí osobě a vztahuje se na každou osobu, která za tyto způsobené škody zodpovídá a je uvedena v pojistné smlouvě. Nepokrývá škody, které jsou na vozidle, jež danou dopravní nehodu způsobilo. Pro tyto případy je možné si sjednat havarijní pojištění.

 

Pojistitel se zavazuje pokrýt veškeré škody, které byly způsobeny provozem vozidla třetí osoby:

 

 • způsobené škody na zdraví či usmrcením
 • způsobené škody, které vznikly poškozením, zničením nebo ztrátou věci, i její odcizení, pokud ji není zraněná osoba schopna opatrovat
 • ušlý zisk
 • účelně vynaložené náklady, které třetí osobě vzniknou v souvislosti s právním zastupováním při uplatňování svých výše uvedených nároků

 

Tyto škody jsou hrazeny v penězích, maximálně do výše limitu pojistného krytí, které má pojistník sjednáno ve smlouvě. Smlouva musí být sjednána tak, aby platila i v dalších státech. Platnost v daném státě si je potřeba na kartě vyznačit dříve, než se do dané země svým vozem vydáte.Sdílejte na Facebooku: Sdílejte tuto nehodu

 


  Vaše komentáře k tomuto článku: 


Zpět na seznam článků


 

© 2018   Ráj aut   |   kontakty   |   nápověda   |  

Hledáte nejlevnější autopůjčovnu? Auto Vám půjčí krátkodobě i dlouhodobě autopůjčovna taggart.cz Praha za nejlepší ceny v ČR!Proč je důležité mít sjednáno povinné ručení - Ráj aut | Prodej, bazar


Používáním tohoto webu vyjadřujete souhlas s používáním souborů cookie pro analýzu, individuální obsah a reklamy.

Skladové vozy v České republice