Pořídili jste si elektromobil a nebaví vás čekání na nabíjecích stanicích, tudíž plánujete, že si budete svůj vůz raději nabíjet v pohodlí vlastní garáže? Máme pro vás tipy, díky kterým pro vás bude sestavení domácí nabíjecí stanice jednoduché.
Připravte na domácí stanici své jističe
První, čím musíte začít, je zkontrolovat své jističe a popřípadě je nahradit silnějšími. Pro efektivní nabití automobilu je nejvhodnější pořídit si k tomu určenou domácí nástěnnou nabíječku. Nejčastěji se vyrábí takové, které se napojí na třífázový rozvod a poskytnout výkon 22 kW. Jak je tedy patrné, obyčejná 230 V zásuvka vám ani zdaleka stačit nebude. Nejenom, že by bylo dobíjení neefektivní, ale mohli byste riskovat i vznik požáru.
Cena za domácí nabíjecí stanici
Domácí nabíjecí stanice jsou opatřeny kabelem, který jednoduše zapojíte do auta a necháte ho nabít. Pokud vám vrtá hlavou, na kolik vás pořízení domácí nabíjecí stanice na elektromobil přijde, počítejte s cenou od dvaceti do třiceti tisíc korun českých.
Na co si dát při instalaci pozor
Při plánování a instalaci domácí nabíjecí stanice je nutné vzít v potaz také rezervu velikosti hlavního jističe. Ta totiž musí být vyšší, aby se nestalo, že při nabíjení elektromobilu nebudete moci používat domácí spotřebiče, protože by se vám vyhazoval hlavní jistič. Čím větší rezervu velikosti hlavního jističe zvolíte, tím větší jistotu máte, že se vám při nabíjení a praní prádla nevyhodí jističe.
Užívejte si pohodlí, které domácí nabíjecí stanice na elektromobil nabízí. Pokud nepodceníte velikost hlavního jističe a vše si necháte zkontrolovat odborníky, nebudete riskovat vznik požáru v garáži, ani neustálé vyhazování jističů při zapojení libovolného domácího spotřebiče, zatímco budete v garáži nabíjet svůj elektromobil.
Zdroj obrázku: husjur02 / Shutterstock.com

Zpět na seznam článků