Ráj veteránů - inzerce veteránů
Reklama:    Grily Campingaz     |     Army shop     |     Sportovní vozy     |     Ráj veteránů     |     Vaše reklama zde?

 

 

 

( Váš banner zde? )

logo

Bodový systém - vybodování a jeho zrušení

Vyhledávání
Značka:
Model:
Karoserie:
Rok výroby:   
Výkon [kW]:   
Cena od: do:
Text:
Palivo:
Převodovka:
Pohon kol:
Najeto do:
Kraj:

(Více) (Méně)        

Hlavní menu
+ vložit auto +
Ráj aut
novinky v nabídce
katalog prodejců
rady při koupi
podpořte nás
napište nám
Přihlášení do systému
Login:
Heslo:


( zapomenuté heslo? )

+ registrace +


Partneři
Sportovní vozy - inzerce sportovních aut Ráj veteránů - inzerce veteránůužitečné odkazy
vážné nehody
zábavné hry
software pro prodejce
statistika webu

Právě jste si koupili auto a hledáte povinné ručení srovnání? Stačí si vše srovnat u Porovnej24.cz

Potřebujete porovnat havarijní pojištění? Využijte náš nástroj.

Porovnat mužete také povinné ručení snadno a rychle online.

Nejlevnější povinné ručení od Uspory.cz.

Vytvořte si vlastní webové stránky Online – Saywebpage

Získejte obratem nabídku na výměnu čelního skla.

Komplexní tvorba webových stránek Brno – stránky na míru.

Povinné ručení online

Povinné ručení na váš vůz online a během pár minut.

Povinné ručení kalkulačka na auto nové i ojeté.


( Vaše reklama zde? )


Články
Jak se zbavit hluku v kabině automobilu
Je vaše auto připravené na léto?
Nejčastější mýty týkající se povinného ručení
další články
Doporučujeme prodejce

JS Autocentrum s.r.o.

MOTOR HOLDING a. s.

VIP CAR s.r.o.


Bodový systém - vybodování a jeho zrušení

Ano, Vybodování lze okamžitě zrušit i v okamžiku jeho oznámení ze strany úřadu, tedy v okamžiku obdržení obsílky “Oznámení o dosažení 12 bodů” do Vaší poštovní nebo datové schránky, ale k tomu se dostaneme.

 

Bodový systém v aktuální podobě vznikl dne 1.7.2006. Řidiče trestá hned 3 krát a to pokutou, trestnými body a samotným vybodováním v okamžiku dosažení posledního 12. bodu v kartě řidiče. Body se nestrhávají, ale připisují, tedy každý řidič má na počátku 0 bodů ve své kartě řidiče a za každý bodový přestupek se mu body přičítají. Body řidič získává pouze za přestupky bodové a u kterých ho policie na místě přestupku zastaví a ztotožní, tedy za Výzvy provozovateli s pokutou z automatizovaných a úsekových radarů body nejsou. V okamžiku pravomocného Vybodování začíná běžet zákaz řízení na 12 měsíců bez možnosti prominutí poloviny zákazu řízení, kdy po konci tohoto zákazu musíte úřadu doložit úspěšné složení závěrečných testů a jízd v autoškole, psychotestů a lékařskou prohlídku.

 

Další zásadní informací je, že Policie a ani úředníci nejsou ze zákona povinni sdělovat, že za přestupek Vám budou přičteny body. I proto si řidiči myslí, že pokutou 200,- na místě přestupku je vše vyřešeno a ze stejného důvodu přes 87% řidičů vůbec netuší, že se k Vybodování blíží až do okamžiku jeho oznámení, tedy obdržení "Oznámení o dosažení 12. bodů".

 

Víte, kolik máte trestných bodů? Vyžádejte si na CzechPointu na České poště Výpis karty řidiče. Udělají Vám ho na počkání, stojí pouhých 100 Kč a dost možná Vám zachrání řidičák.

 

Dosažením 12. bodu Vám úřad pošle poštou na adresu trvalého pobytu "Oznámení o dosažení 12 bodů", kdy toto oznámení ale ještě neznamená, že jste vybodován a máte zákaz řízení. Proti tomuto oznámení se dá bránit a existuje vysoká šance na zrušení Vybodování, ale k tomu dostaneme v závěru tohoto článku.

 

Nyní se podíváme se na 13-letou historii Bodového systému v číslech dle dat www.mdcr.cz :

 

  • přes 210.000 řidičů se vybodovalo
  • přes 1.400.000 řidičů bylo již bodováno, tedy každý 4. řidič v ČR
  • průměrně doba Vybodování řidiče činí 6 let
  • bylo uděleno 2.300.000 pokut za překročení do 19km/h
  • bylo uděleno 1.200.000 pokut za nepoužití pásů

 

Jen v roce 2018 bylo:

 

  • přes 39.000 vybodovaných řidičů
  • 477.000 bodovaných řidičů
  • 130.000 pokut za překročení do 19km/h
  • 66.000 pokut za nepoužití pásů
  • 51.000 pokut za telefonování

 

Typický vybodovaný řidič není pirát silnic, průměrně najezdí 25.000 km, vozidlo používá denně a vybodovaly ho telefony, pásy a malé rychlosti. Těch, co páchají závažnější přestupky a měli by se nad svým jednáním na silnici zamyslet, není ani 8%.

 

Bodový systém také odměňuje a umožňuje Vám se vykoupit. Pokud po dobu 12 měsíců nespácháte bodový přestupek, jsou Vám automaticky odmazány 4 body. A pokud se chcete za cca 4.000 Kč vykoupit, můžete jednou v kalendářním roce absolvovat tzv. školu smyku, za kterou Vám budou odmazány 3 body. Ale pozor, nesmíte mít v kartě řidiče více jak 10 bodů a 7 bodový závažný přestupek.

 

Ano, hrozící Vybodování lze zrušit. Pokud obdržíte Oznámení o dosažení 12 bodů a podáte v zákonné 5 denní lhůtě (kalendářní dny) tzv. prvotní námitky, Vybodování není pravomocné, Váš zákaz řízení neplatí, Vy řidičský průkaz neodevzdáváte, řídíte dál a správní orgán musí zahájit Námitkové řízení. V rámci tohoto řízení se přezkoumávají spisy všech přestupků z Vaší karty řidiče a na základě nalezených procesních a důkazových chyb v policejních spisech se žádá o odmazání daných přestupků a tím i odmazání trestných bodů. Šance na zrušení Vybodování je vždy vysoká a vděčíte za ní nepečlivému přístupu policie při protokolaci Vašich přestupků. Podání námitek má výhodu i v tom, že po dobu celého námitkového řízení, které může trvat i přes 2 roky, nadále nerušeně řídíte.

 

Jak dochází k připsání bodů do Vaší karty řidiče?

 

Zastaví Vás policie a v rámci blokového řízení Vám dá za přestupek pokutu v hotovosti nebo složenkou. Policie následně musí na služebně Váš každý přestupek zdokumentovat a vytvořit k němu spisovou dokumentaci, která je archivována ze zákona 5 let na příslušném oddělení policie. Policie po zdokumentování přestupku posílá správnímu úřadu pouze avízo, že jste spáchali daný přestupek a mají Vám být za něj přiděleny trestné body. Úřad Policii věří a tak Vám do Vaší karty řidiče připíše body odpovídající Vašemu přestupku, aniž by zkoumal zákonnost připsání Vašich bodů. Nicméně body za přestupek nemohou být připsány do Vaší karty řidiče pokud neexistují zákonné důvody, tedy neexistuje-li o přestupku formálně a důkazově správná dokumentace ze strany policie. A právě na této zásadě je postaveno námitkové řízení, kdy až v okamžik námitkového řízení úřad fyzicky shromažďuje kompletní dokumentaci Vašich přestupků a zkoumá se, zda pro zapsání bodů do Vaší karty řidiče existovaly zákonné důvody. Zjednodušeně, pokud policie z nepozornosti nebo lenosti udělá ve spisu přestupku chybu, a že ji dělá téměř vždy, musí být body z Vaší karty řidiče na základě jejich pochybení odmazány, čímž dochází ke zrušení Vašeho Vybodování.

 

Hrozí Vám Vybodování nebo Zákaz řízení? Zavolejte nám na 776 554 445, Váš případ zdarma posoudíme a v případě zájmu Vám nabídneme řešení a řidičské oprávnění Vám zachráníme. Cena našeho zastupování u Vybodování v námitkovém řízení činí 15.000 Kč.

 

Mnoho šťastných kilometrů bez policejních hlídek Vám přeje www.obhajobaridice.cz, Vaši právní specialisté na dopravní přestupky. A pokud máte jakékoliv dotazy, napište nám na info@obhajobaridice.cz, rádi se Vám budeme věnovat.

 

TIP

 

Chcete přehled všech bodových přestupků a nejdůležitější právní rady, tipy při jednání s Policií? Stáhněte si zdarma naši mobilní aplikaci pro iOS a Android na www.ochranaridicu.cz a buďte vždy připraveni.Sdílejte na Facebooku: Sdílejte tento článek

 
Fotogalerie:

Bodový systém - vybodování a jeho zrušení 


  Vaše komentáře k tomuto článku: 
Zpět na seznam článků 

© 2010-2021   Ráj aut   |   kontakty   |   nápověda   |   nabídka reklamy   |  
Hledáte nejlevnější autopůjčovnu? Auto Vám půjčí krátkodobě i dlouhodobě autopůjčovna taggart.cz Praha za nejlepší ceny v ČR!Bodový systém - vybodování a jeho zrušení - Ráj aut | Prodej, bazar


Pozor Používáním tohoto webu vyjadřujete souhlas s využitím souborů cookie a nezbytných osobních údajů pro analýzu, individuální obsah a reklamy. Využíváme reklamní systém společnosti Internet BillBoard, zde naleznete jaké informace se zpracovávají.
Jak společnost Google nakládá s osobními údaji v reklamních službách v rámci nařízení GDPR se dozvíte zde.
Pozor

Skladové vozy v České republiceTOPlist