Ráj veteránů - inzerce veteránů
Reklama:    Nová auta - Carismo.cz     |     Grily Campingaz     |     Army shop     |     Sportovní vozy     |     Ráj veteránů     |     Vaše reklama zde?

 

 

 

( Váš banner zde? )

logo

Autem na dovolenou k moři

Vyhledávání
Značka:
Model:
Karoserie:
Rok výroby:   
Výkon [kW]:   
Cena od: do:
Text:
Palivo:
Převodovka:
Pohon kol:
Najeto do:
Kraj:

(Více) (Méně)        

Hlavní menu
+ vložit auto +
Ráj aut
novinky v nabídce
katalog prodejců
rady při koupi
podpořte nás
napište nám
Přihlášení do systému
Login:
Heslo:


( zapomenuté heslo? )

+ registrace +


Partneři
Sportovní vozy - inzerce sportovních aut Ráj veteránů - inzerce veteránůužitečné odkazy
vážné nehody
zábavné hry
software pro prodejce
statistika webu

Právě jste si koupili auto a hledáte povinné ručení srovnání? Stačí si vše srovnat u Porovnej24.cz

Potřebujete porovnat havarijní pojištění? Využijte náš nástroj.

Porovnat mužete také povinné ručení snadno a rychle online.

Nejlevnější povinné ručení od Uspory.cz.

Povinné ručení online


( Vaše reklama zde? )


Články
Bodový systém - vybodování a jeho zrušení
Zaměřeno na letní kempování: stůl a židle podle představ
Bezdrátová sluchátka aneb handsfree do auta
další články
Doporučujeme prodejce

JS Autocentrum s.r.o.

MOTOR HOLDING a. s.

VIP CAR s.r.o.


Mnozí Češi se na zasloužený letní odpočinek mimo svého domova vyberou letecky či autobusovým zájezdem. Velká skupina našinců, zejména rodiny a skupiny mladých, s oblibou cestují na dovolenou k moři autem, sjednané povinné ručení je samozřejmostí. Právě během letních měsíců evidují pojišťovny zvýšený počet pojistných událostí z havarijního a povinného ručení v oblíbených přímořských destinacích jako Chorvatsko, Itálie či Bulharsko, ale i z tranzitních zemí jako Rakousko či Maďarsko. Na co je třeba dbát při cestě autem do zahraničí a co je třeba nezapomenout?

 

Cestujte se zelenou kartou

 

Při cestě autem za hranice České republiky je třeba mít s sebou platnou zelenou kartu, která je mezinárodně uznávaným dokladem o tom, že máte ve své domovské zemi uzavřeno povinné ručení. V případě nehody v zahraničí tak systém zelené karty zabezpečuje plnění, bez nutnosti uzavírat si pojištění odpovědnosti zvlášť v každé zemi, do které vycestujete. V rámci zákonného pojištění vozidla nejčastěji dojde ke škodám na vozidle na veřejně zařízeních, kdy jsou poškozeny svodidla či dopravní značení, dále náklady spojené se zajištěním plynulosti a bezpečnosti provozu, za vyčištění vozovky po dopravní nehodě a také zdravotní nároky poškozených a pozůstalých, v případě smrti při nehodě. Zelenou kartu vám vydává pojišťovna, v níž si uzavíráte povinné ručení. Můžete s ní cestovat po celé Evropě, ale i v části severní Afriky, v Rusku, Izraeli či Íránu. Výjimku tvoří Kosovo, kde si třeba při vstupu do země sjednat tzv. hraniční pojištění.

 

Stačí v zahraničí povinné ručení?

 

Povinné ručení kryje výlučně škody, které řidič způsobí svým vozidlem na životě či majetku třetích osob, nekryje však škody na jeho vlastním vozidle. Je proto rozumné chránit před rizikem škody i své auto, a to nejen na českých cestách, ale i během dovolené, kde se v důsledku zdlouhavé a vyčerpávající cesty riziko nehody zvyšuje. Havarijní pojištění kryje škody na vlastním vozidle, které mohou vzniknout při dopravní nehodě, ale i při živelných událostech jako vichřice, krupobití, povodeň nebo krádeží vozidla či v důsledku vandalismu. Před cestou doporučujeme zkontrolovat si sjednanou územní platnost havarijního pojištění tak, aby platilo na území, kde během dovolené cestujete. Pokud máte havarijní pojištění s územní platností pouze pro Česko, je jednoduché rozšířit si ji krátkodobě i na území Evropy.Sdílejte na Facebooku: Sdílejte tento článek

 


  Vaše komentáře k tomuto článku: 
Zpět na seznam článků 

© 2010-2020   Ráj aut   |   kontakty   |   nápověda   |   nabídka reklamy   |  

Hledáte nejlevnější autopůjčovnu? Auto Vám půjčí krátkodobě i dlouhodobě autopůjčovna taggart.cz Praha za nejlepší ceny v ČR!Autem na dovolenou k moři - Ráj aut | Prodej, bazar


Pozor Používáním tohoto webu vyjadřujete souhlas s využitím souborů cookie a nezbytných osobních údajů pro analýzu, individuální obsah a reklamy. Využíváme reklamní systém společnosti Internet BillBoard, zde naleznete jaké informace se zpracovávají.
Jak společnost Google nakládá s osobními údaji v reklamních službách v rámci nařízení GDPR se dozvíte zde.
Pozor

Skladové vozy v České republice