Ráj veteránů - inzerce veteránů
Reklama:    Auto-moto inzerce     |     Army shop     |     Alu kola levně     |     Sportovní vozy     |     Ráj veteránů     |     Vaše reklama zde?

 

 

 

( Váš banner zde? )

logo

Výběr pneumatik

Vyhledávání
Značka:
Model:
Karoserie:
Rok výroby:   
Výkon [kW]:   
Cena od: do:
Text:
Palivo:
Převodovka:
Pohon kol:
Najeto do:
Kraj:

(Více) (Méně)        

Hlavní menu
+ vložit auto +
Ráj aut
novinky v nabídce
katalog prodejců
rady při koupi
vážné nehody
napište nám
Přihlášení do systému
Login:
Heslo:


( zapomenuté heslo? )

+ registrace +


Partneři
Sportovní vozy - inzerce sportovních aut Ráj veteránů - inzerce veteránůužitečné odkazy
zábavné hry
software pro prodejce
statistika webu
podpořte nás

Právě jste si koupili auto a hledáte povinné ručení srovnání? Stačí si vše srovnat u Porovnej24.cz

Potřebujete porovnat havarijní pojištění? Využijte náš nástroj.

Porovnat mužete také povinné ručení snadno a rychle online.

Nejlevnější povinné ručení od Uspory.cz.

Dřevostavby na klíč.

Ekonomické stavby.

Domy na klíč.

Predaj originálnych a repas turbodúchadiel.


( Vaše reklama zde? )


Články
Kde nakoupit kvalitní přezutí a podle čeho se řídit?
Co dělat s poruchou na autě během zimní dovolené v zahraničí
Auto na leasing
další články
Doporučujeme prodejce

JS Autocentrum s.r.o.

MOTOR HOLDING a. s.

VIP CAR s.r.o.


Výběr pneumatik

Pět hlavních chyb při výběru pneumatik – Děláte je i vy? 

 

Správný výběr pneumatik pro váš vůz zásadně ovlivňuje především vaši bezpečnost. Vždyť pneumatika je v podstatě jedinou spojnicí mezi automobilem a vozovkou. Pokud tedy chcete vybrat optimální pneu pro váš vůz, měli byste vybírat vždy s rozmyslem a vyvarovat se častých chyb, které se s nákupem pneumatik mnohdy činí.

 

Chyba č. 1 - Volba špatných rozměrů pneumatiky

 

Zvolit správnou velikost pneu pro váš vůz je nejzásadnějším kritériem ve výběru pneumatiky. Ač se tento úkol na první pohled zdá jednoduchý, někteří řidiči v něm chybují. Proto radíme nepodceňovat tento prvotní úkol a detailně si ověřit správné rozměry pneu. Podle Vojtěcha Schwangmaiera, ředitele úspěšného internetového obchodu Pneumatiky.cz a předního tuzemského prodejce pneumatik, naleznete skutečný rozměr pneumatiky na vašem automobilu. Konkrétně jej pak vyčtete z bočnice pneumatiky na voze. Po zjištění rozměru je vhodné zkontrolovat tento údaj ještě ve velkém technickém průkazu v části „Nápravy“. V technickém průkazu vašeho automobilu nezapomeňte zjistit také hmotnostní a rychlostní index. Většina ostatních informací naleznete v oddílu „Další záznamy“. Pokud jste majitelem ojetého vozu, zvláště dbejte na kontrolu údajů v technickém průkazu. Předešlý majitel totiž mohl postupovat nezodpovědně a vybrat nesprávné rozměry pneumatik.

 

Chyba č. 2 - Špatně zvolený nosnostní index

 

Další zásadní chybou při výběru optimálních pneu je nedbale zvolený nosnostní index. Nosnostní index souvisí s rozměry pneumatiky, a jak jsme již napsali, naleznete jej rovněž v technickém průkazu. Ověřte si v něm zejména minimální přípustnou hodnotu tohoto indexu a vždy se zásadně vyvarujte použití pneumatik s nižším indexem, než který je stanoven. Mnohé osobní vozy také vyžadují pneumatiky se zvýšenou nosností. Jedná se o pneu označené XL nebo RF, které mají zesílenou konstrukci aj. Pamatujte, že pokud budete používat pneumatiky s optimálním nosnostním indexem, vyvarujete se mimo jiné i rychlejšímu opotřebení pneu a zkracování jejich životnosti.

 

  Chyba č. 3 - Špatně zvolený rychlostní index

 

Vedle rozměrů a indexu nosnosti je důležitým kritériem při výběru pneumatiky také rychlostní index. I ten naleznete v technickém průkazu a zvolený index musí být vždy totožný nebo vyšší, než je předepsaný. Nikdy nevolte nižší rychlostní index, ani pokud zrovna nepreferujete rychlou jízdu nebo je maximální rychlost vašeho automobilu menší, než zjištěný údaj. Jedinou výjimkou, kdy je možno zvolit o něco menší rychlostní index, je u zimních pneumatik. Změna však musí být vždy viditelně označena nejlépe v zorném poli řidiče. Pro tento účel může být využita nálepka, na níž je označena nejvyšší přípustná rychlost vozu se zimními pneu nebo signalizace na palubním počítači. Pamatujte, že nikdy nesmí být vyznačená maximální rychlost překročena.

 

Chyba č. 4 - Nákup celoročních pneumatik

 

Jistě jste si všimli, že na trhu existují celoroční pneumatiky, které jsou cenově přijatelným kompromisem a kombinací letních a zimních pneu. Ne vždy se však šetření vaší peněženky může vyplatit. Celoroční pneumatiky nedosahují natolik kvalitních jízdních vlastností jako pneu sezónní a jsou hojně využívány ve stálých klimatických podmínkách, kde nedochází k větším výkyvům v počasí. Pro mírný pás, v němž se nacházíme, je však vhodné pneumatiky střídat. Podle odborníků nemá univerzální pneu zejména na sněhu záběr jako zimní pneumatika, navíc vlastní horší brzdné schopnosti. V létě se naopak dezén celoročních pneu opotřebovává znatelně rychleji, než pneu letní. Pokud tedy nežijete v klimaticky konstantním pásu a nejste-li jen sváteční řidič, pamatujte, že investice do kvalitních zimních a letních pneumatik se rozhodně vyplatí!

 

Chyba č. 5 - Preference ceny před kvalitou

 

Šetření vaší peněženky se nevyplatí ani při nákupu těch nejlevnějších pneumatik. Řidiči mnohdy chybují při „lákavých“ nabídkách od čínských výrobců, kteří sice nabízí zboží za minimální ceny, toto zboží však často nesplňuje základní bezpečnostní požadavky a nedosahuje standardních jízdních vlastností. Na chyby spojené s tendencí českých řidičů ušetřit na úkor vlastního bezpečí, upozorňuje i Vojtěch Schwangmaier, jehož e-shop Pneumatiky.cz nabízí nejširší výběr pneu od renomovaných světových značek. Mnohé testy dle něj totiž prokázaly, že se obecně u nejlevnějších pneumatik ve větší míře vyskytly zásadní nedostatky. Nedosahovaly například předepsaných rychlostních indexů apod.

 

Nepodceňujte důkladný výběr nových pneumatik pro váš vůz. Pokud si nejste jisti, jakou pneu zvolit, nebo jste ve výběru nového obutí naprostým nováčkem, raději se poraďte s někým, kdo má více zkušeností. Správně zvolené a kvalitní pneumatiky na vašem automobilu velkou měrou zvyšují bezpečnost vás i vašich blízkých. Značkové a kvalitní pneumatiky renomovaných značek jako Pirelli, Continental, Barum, Nokian, Good Year, Kleber a další můžete pořídit v akci za cenu již od 1000-2000 kč za kus dle rozměrů a požadavků. Internetový obchod pneumatiky.cz nabízí kvalitní produkty za výborné ceny a profesionální zákaznickou podporu ověřenou téměr 100% spokojeností zákazníků. Tým vyškolených zaměstanaců Vám pomůže vybrat ty pravé pneumatiky pro Váš vůz a zodpoví všechny vaše dotazy, kupujte jen ty správné pneumatiky a jezděte v pohodě!Sdílejte na Facebooku: Sdílejte tuto nehodu

 
Fotogalerie:

Výběr pneumatik
Výběr pneumatik

 


  Vaše komentáře k tomuto článku: 


Zpět na seznam článků


 

© 2018   Ráj aut   |   kontakty   |   nápověda   |  

Hledáte nejlevnější autopůjčovnu? Auto Vám půjčí krátkodobě i dlouhodobě autopůjčovna taggart.cz Praha za nejlepší ceny v ČR!Výběr pneumatik - Ráj aut | Prodej, bazar


Používáním tohoto webu vyjadřujete souhlas s používáním souborů cookie pro analýzu, individuální obsah a reklamy.

Skladové vozy v České republice